X
Menu
X

Paroda ,,Sprendimų ratas 2014″

Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Paroda ,,Sprendimų ratas 2014″

2014-10-02 - 2014-10-04

Spalio 2-4 d. Aleksandro Stulginskio universitete vyko miško, medžioklės, aplinkos ir gyvulininkystės technologijų paroda „Sprendimų ratas 2014“. Tai septintoji šios tematikos, o iš viso – trisdešimt devintoji paroda, surengta Universitete. Parodoje „Sprendimų ratas 2014“ dalyvavo 111 firmų, asociacijų, organizacijų ir apie 200 augintojų, gamintojų ir tautodailininkų ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš Čekijos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Švedijos. Bendras parodos plotas 27 200 kv. m (2,7 ha), „Sprendimų rate 2014“ apsilankė virš 50 tūkst. žmonių.

Valkininkų, Raseinių, Kazlų Rūdos, Veisiejų, Kauno ir Dubravos miškų urėdijos pristatė miškininkų nuveiktus darbus. Aplinkos ministerijos ir Generalinės miškų urėdijos ekspozicijose vyko susitikimai su šių institucijų specialistais. Pirmą kartą parodoje dalyvavusi Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba priminė kokia graži mūsų Lietuva, kaip puoselėjamos ir tvarkomos gražiausios šalies vietovės, puoselėjami nacionaliniai amatai.

Jau keletą metų „Sprendimų rate“ ypač aktyviai dalyvauja Jaunieji miško bičiuliai, suvažiuojantys į parodą iš visos Lietuvos. Šiemet parodoje dalyvavo jaunimas iš Šakių, Raseinių ir Panevėžio rajonų. Savo bendraamžius jie kvietė piešti mišką ir jo gyventojus, kalė ir dovanojo lesyklėles ir inkilus paukšteliams, mokė pažinti miško medžius.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos ekspozicija džiugino puikiais medžioklės trofėjais, demonstravo upinių vėžių ypatumus, dalinosi kelionių įspūdžiais, siūlė įsigyti medžioklės amunicijos ir atributikos, gaminių iš kaulo, odos, kailio. Didelio parodos lankytojų dėmesio sulaukė visas tris parodos dienas vykę medžioklinių ir tarnybinių šunų pasirodymai. Skani buvo Aukštaitijos, Dzūkijos ir Žemaitijos regionų medžiotojų ant laužo virta žvėrienos sriuba, Šiaulių medžiotojų ir žvejų draugijos narių patiekta aromatinga žuvienė.

Gausesnė nei ankstesniais metais šiemet buvo miško, žemės ir komunalinio ūkio technikos ekspozicija. Ji užėmė 5 tūkst. kv. m plotą. Stipriai išsiplėtė gyvulininkystės technologijoms, aplinkos tvarkymui, ekologijai skirtos ekspozicijos.

Kaip ir kasmet, gausi buvo parodos šviečiamoji programa. Keturiolika seminarų, Tarptautinė mokslinė konferencija „Laukinių gyvūnų, miško ir žmogaus santykis“, prof. R. Deltuvo knygos „Ateities pradžia – tai mes. Povilas Matulionis“ pristatymas sulaukė didelio parodos lankytojų ir dalyvių dėmesio. Šviečiamosios programos renginiuose apsilankė virš 400 žmonių.

Kaip ir kasmet didžiulėje parodos eksponatų gausoje buvo kažkas geriausio, naujausio, tobuliausio. Parodos eksponatų vertinimo komisija, įvertino ir paskyrė 5 parodos medalius labiausiai to vertiems eksponatams.

Parodos medaliais apdovanoti:

  • Raseinių miškų urėdija už atsakingą požiūrį į miško apsaugą ir aktyvų dalyvavimą parodose „Sprendimų ratas“.
  • UAB „Ūkininko patarėjas“ už internetinę svetainę www.ukininkopatarejas.lt.
  • UAB „Rovaltra“  už traktorių VALTRA T213 Versu su „Suokone“ miškų frezeriu MERI MJS-241STG.
  • UAB „August ir Ko“ už biologinį valymo įrenginį AT.
  • Redakcija „Mano ūkis“ už videofilmų ciklą „Mano miškas“.

Miško, medžioklės, aplinkos ir gyvulininkystės technologijų parodos „Sprendimų ratas 2014“ organizatoriai dėkoja parodos informaciniams partneriams, dalyviams ir lankytojams. Mūsų kasmet vis daugiau ir kartu mes esame stiprūs.

Parodos akimirkos

Organizatoriai:

           

Informacija

Pradžia:
2014-10-02
Pabaiga:
2014-10-04
Renginys kategorija:
Interneto svetainė:
http://www.sprendimuratas.info/

Organizatorius

Aleksandro Stulginskio universitetas

Vieta

Aleksandro Stulginskio universitetas
Lietuva + Google žemėlapis