Kalvarijos, Sūduvos, Marijampolės, Vilkaviškio ir Šakių vietos veiklos grupių atstovai dalyvavo Lietuvos vietos veiklos grupių tinklo organizuojamoje tarptautinėje dalykinėje kelionėje maršrutu Latvija- Estija- Suomija- Švedija. Šios kelionės tikslas- paskatinti Lietuvos vietos veiklos grupes aktyviau teikti paraiškas pagal priemonę „Tarptautinis bendradarbiavimas”. Suvalkijos vietos veiklos grupes atstovavo Jaunius Kazlauskas (Kalvarijos VVG), Reda Kneizevičienė (Sūduvos VVG), Angelė Blažaitienė (Vilkaviškio VVG) ir Jurgita Makūnaitė ( Šakių VVG).
Kiekvienoje šalyje buvo surengta susitikimai su vietos veiklos grupėmis, pristatoma Lietuvos patirtis įgyvendinant vietos plėtros strategijas. Estijoje yra 26 VVG, (palyginimui Lietuvoje yra 51). Viena iš ypatybių yra ta, jog Estijos VVG turi apjungti ne mažiau kaip dvi savivaldybes – 4000 gyventojų, Estijoje viešųjų pirkimų įstatymas taikomas prekėms, kurių vertė viršija 5000 eurų sumą, organizacijos turi pinigų sumą skirtą reprezentacijai (767 eurai). Estijos Kaimo tinklas vasaros metu organizuoja tarptautines konferencijas, kurių metu nagrinėjami svarbiausi LEADER metodo įgyvendinimo klausimai. Konferencija jau vyko Estijoje, Latvijoje planuojama tokią konferenciją surengti ir Lietuvoje. Po oficialiosios dalies vykome aplankyti miniatiūrinio „Aegviidu nuotykių parko” skirto jaunimui ir apžiūrėjome sparčiai plečiamą miško „Vikingų kaimą”.

ijdufb58

Suomijoje, Helsinkio universiteto muziejuje „Arppeanum” vyko susitikimas su Suomijos VVG atstovais. Susitikimo metu buvo pristatyta LEADER programos ir kaimo tinklo aktualijos. Suomijoje veikia 55 VVG, o programavimo laikotarpiu skirta bendro finansavimo parama projektams yra daugiau nei 1 mlrd. Lt. Susitikimo metu vyko diskusijos, lietuvių ir suomių VVG atstovai keitėsi kontaktais, aptarinėjo galimas bendradarbiavimo sritis. Susitikimo metu pristatytas tarptautinis Suomijos projektas, skirtas jaunimui „Grybų rinkimo čempionatas”, vyksiantis rugpjūčio 22-26 d. Suomijoje.
Švedijos sostinėje Stokholme susitikome su Švedijos VVG ir kaimo tinklo atstovais. Čia patirtimi dalinosi Švedijos kaimo tinklo, žemės ūkio ministerijos atstovai. Švedijoje veikia 63 VVG. Švedijos VVG pasižymi savo dydžiu, kadangi atskiruose regionuose vieną Švedijos VVG kartais sudaro net keturios savivaldybės. Kiekviena iš Švedijos VVG tarptautiniam bendradarbiavimui turi savo atskirą biudžetą, iš kurio 25 proc. lėšų gali skirti kontaktų užmezgimui ir pasiruošimui bendradarbiauti.

Keliaujant namo Lietuvos delegacija persikėlė į Latvijos Respubliką. Ivandės dvare esančiuose Jaunimo nakvynės namuose susitikome su Latvijos VVG atstovais. Latvijos kaimiškojo forumo vadovas Valdis Kudins skaitė pranešimą: „LEADER įgyvendinimas Latvijoje ir tarptautinis bendradarbiavimas”. Latvijoje ypatumas yra tame, jog pranašumas teikiamas projektams, kuriuos įgyvendina daugiau nei 3 partneriai, taip pat projektams, kuriuos partneriai finansuoja lygiomis dalimis. Susitikome su 13 Latvijos VVG atstovais. Latvijoje įsikūrusios 40 VVG. Po dalykinių pietų apsilankėme Kuržemės regiono Kuldigos mieste kur ant Ventos upės kranto Latvijos ir Lietuvos VVG atstovai aptarinėjo galimas bendradarbiavimo kryptis: militaristinio turizmo, jaunimo užimtumo, sveikatingumo ir sveikos gyvensenos, etnokultūros sklaidos ir tradicinių produktų pristatymo projektus.
Kelionė buvo labai įdomi, nes buvo galimybė pažinti kitų šalių LEADER programą, jos įgyvendinimo ypatumus ir skirtumus. Tikime, kad įgyta patirtis bus naudinga startuojant tarpteritorinio ir tarptautinio bendradarbiavimo projektams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *