2012 m. rugsėjo 11 d. Kalvarijos pirminės sveikatos priežiūros centras pradėjo įgyvendinti vietos projektą ,,Kalvarijos savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro filialų: Akmenynų, Liubavo ir Jusevičių medicinos punktų vidaus patalpų atnaujinimas, siekiant pagerinti teikiamų paslaugų kokybę“ Nr. LEADER-12-KALVARIJA-03-007. Projektas teiktas pagal Kalvarijos vietos veiklos grupės strategijos priemonę „KAIMO ATNAUJINIMAS IR PLĖTRA “. Projektas įgyvendintas iki 2014 m. liepos 1 d. Prašoma paramos suma – 152 122,41 Lt ir PVM 31945,71 Lt

Pagrindinis Kalvarijos pirminės sveikatos priežiūros centro tikslas – gerinti Lietuvos gyventojų sveikatą, mažinti gyventojų sergamumą ir teikti kokybiškas medicinos paslaugas.

Projekto tikslai: 1. Sukurti palankias sąlygas medicinos punktų paslaugų teikimui ir kokybės užtikrinimui. 2. Padidinti vietos gyventojų, besinaudojančių medicinos punktų paslaugomis skaičių. 3. Prisidėti prie patrauklesnės vietovės aplinkos kūrimo.

Prieš projekto įgyvendinimą  Akmenynų, Liubavo ir Jusevičių medicinos punktuose dėl prastos patalpų būklės bei nusidėvėjusios įrangos buvo labai sunku teikti sveikatos priežiūros paslaugas.  Nepašalinus trūkumų medicinos punktams grėsė leidimų – higienos pasų galiojimų sustabdymas.

        Projekto metu buvo:

  • atlikti remonto darbai;
  • senas nusidėvėjęs inventorius pakeistas nauju;
  • įsigyta reikiama medicininė įranga ir prietaisai;
  • pagerintas medicinos punktų darbuotojų pagrindinių funkcijų vykdymas.

Įgyvendinus projektą buvo pasiektas optimalus rezultatas: pagerėjo medicinos punktų vidaus patalpų estetinis vaizdas bei organizuojamų ir teikiamų paslaugų kokybė, tiesiogiai įtakojanti gyventojų gyvenimo kokybės pagerėjimą, buvo išlaikytos nuolatinės darbo vietos, padidėjo kaimo, kaip ptarauklios gyvenamosios vietovės, vertė.

Projekto tęstinumą užtikrina tai, jog projekto veiklos rezultatais, kaip ir prieš tai, taip ir toliau naudojasi vietos gyventojai. Vietos projekto rezultatai yra naudojami geresniam paslaugų užtikrinimui vietos gyventojų atžvilgiu, kai kurie projekto rezultatai – įsigyti prietaisai ir įrenginiai suteikia galimybę praplėsti teikiamų paslaugų pasiūlą ir suteikti reikiamą pagalbą didesniam sergančiųjų skaičiui. Taip pat Akmenynų, Liubavo ir Jusevičių medicinos punktai intensyviai bendradarbiaudami su kaimo bendruomenėmis skatina visuomenę dalintis gerąja patirtimi tarpusavyje bei su kitomis savivaldybės, rajono ir regiono gydymo įstaigomis.

Kalvarijos pirminės sveikatos priežiūros centro informacija

viesinimasa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *