2016 m. balandžio 13 d. pasirašyta sutartis tarp Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Kalvarijos VVG dėl projekto „Kalvarijos jaunimas: bendradarbiauju, veikiu atrandu”. Projektas skirtas Kalvarijos savivaldybės jaunimui (14-29 m.), siekiant spręsti užimtumo problemas, skatinant naujas iniciatyvas, ugdant pilietiškumą.

Projekto metu numatoma vykdyti šias veiklas:

  1. Mokymai „Savanorystė – kelias į visuomenę ir karjeros link“. Mokymų metu Kalvarijos savivaldybės jaunimas bus supažindintas su savanorystės idėjomis, bus pristatoma savanorystės nauda: galimybės užmegzti naujų pažinčių, atrasti save kokioje nors profesijoje, realizuoti bei tobulinti savo gebėjimus, pažinti save, įvertinti savo tikslus. Jaunimas sužinos, kaip savanorystė padeda įgyti patirties, įgūdžių ir pasitikėjimo savimi, padeda prasmingai praleisti laiką, padėti savo bendruomenei, kaip padeda įgyti darbo rinkai reikalingų kompetencijų, socialinių kompetencijų, kelti motyvaciją ir pasitikėjimą savimi, kokios organizacijos priima savanorius.
  2. Praktinių įgūdžių ir bendrųjų kompetencijų per savanorišką veiklą įgijimas. Įgyvendinant šią veiklą jaunimas prisidės prie partnerio – Kalvarijos savivaldybės viešosios bibliotekos organizuojamų renginių: savanorystė organizuojant, viešinant renginius, pranešimų skaitymas, programų paruošimas ir parodymas ir pan.
  3. Profesinio orientavimo diena Kalvarijoje. Į renginį bus pakviesti Marijampolės profesinio rengimo centro, kolegijos atstovai, darbo biržos atstovai, kurie supažindins su situacija darbo rinkoje, perspektyviomis specialybėmis, galimybėmis įsigyti šias specialybes mūsų regione. Taip pat Darbo biržos atstovai supažindins dalyvius su Jaunimo garantijų iniciatyvų teikiamomis galimybėmis.
  4. Pasirengimas ir dalyvavimas liepos 6-sios dienos renginyje-žygyje „Lietuvos himną giedosiu Punske“. Jaunimo atstovai prisidės prie žygio organizavimo, viešins renginį, sudarys jaunimo komandą ir dalyvaus šiame renginyje. Renginys padės ugdyti jaunimo pilietiškumą, skatins pilietines iniciatyvas.
  5. Darbinės patirties įgijimas. Numatomi užsiėmimai jaunimui UAB „Vilkijos gija“, Kalvarijos siuvimo ceche. Vyks teoriniai bei praktiniai siuvimo užsiėmimai.
  6. Partnerių susitikimas, pasirašant trišalę bendradarbiavimo tinklo sutartį. Šis susitikimas vyks projekto pabaigoje, partneriai aptars vykusio projekto eigą, įvertins rezultatus. Taip pat projekto partneriai susitars dėl bendros veiklos ateityje, siekiant pasidalinti informacija apie jaunimo situaciją savivaldybėje, apie bendrus renginius, apie galimybę didinti savivaldybės jaunimo užimtumą bei įtraukti jaunimą į vykdomą veiklą savo institucijose, o kaip rezultatą ir veiklos tęstinumo užtikrinimą pasirašys trišalę bendradarbiavimo tinklo sutartį.

Projektą įgyvendins Kalvarijos vietos veiklos grupė kartu su partneriais: Kalvarijos savivaldybės viešąja biblioteka ir UAB „Vilkijos gija”.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *